Занимљивости Опште Словени Туризам

Осам руских чуда природе до којих се лако стиже

Од Аутора Миодраг Рашић

Да ли сањате о шетњи кроз царство вечитог снега и леда или бисте волели да видите фоке које се осмехују? У Русији ћете наћи то што тражите, али и много тога другог.

Русија је препуна географских чуда, али многа од њих се налазе далеко од великих градова и прилично су неприступачна. На срећу, постоје и невероватна места до којих се релативно лако стиже.


1. Бајкалско језеро, Иркутска област

Legion Media

Једно од најпознатијих чуда природе и симбол Сибира, Бајкалско језеро је истовремено највеће језеро на свету и највећи извор слатке воде на свету. Лети можете посетити острво Ољхон и видети бајкалске фоке које изгледају као да се осмехују. Током зиме језеро постаје џиновско ледено поље које привлачи заљубљенике у трчање по снегу. Најближи градови Бајкалском језеру су Иркутск и Улан Уде, који су авионом и возом добро повезани са другим великим градовима.


2. Курска превлака, Калињинградска област

Legion Media

Уживајте у невероватним призорима и дугим шетњама по пешчаним динама у националном парку природе „Курска превлака” на западу Русије. Готово милион туриста долази овде сваке године и диви се динама високим као вишеспратнице, ужива у тишини борових шума и у километарским балтичким плажама. До овог места се стиже сасвим једноставно аутобусом из Калињинграда.


3. Кунгурска пећина, Пермска област

Legion Media

Ледено благо Урала можете пронаћи у Кунгурској пећини. Ту ћете видети огромне сталактите над главом, блокове леда под ногама и подземна језера без дна. Након што прођете кроз тунел дуг 40 метара, одједном ћете се наћи у царству древног вечитог леда. Пећина се налази у близини града Кунгур до којег се лако стиже из Перма.


4. Резерват природе „Столби”, Краснојарск

Олег Воробјов

Резерват природе „Столби” са својим каменим стубовима и планинама налази се у сибирском граду Краснојарску. Лако вам се може десити да цео дан проведете у тајги, окружени џиновским ружичастим и сивим стењем. Кроз вековну борбу са водом, ветровима и колебањима температуре настали су необични облици и формације стена. То је савршено место за бекство из хаоса велеграда.


5. Језеро Елтон, Волгоградска област

Станислав Казнов

Језеро Елтон је једно од језера најбогатијих минералима на свету и зато можемо рећи да је оно руски пандан Мртвом мору. До овог сланог језера, окруженог бескрајним пољима камилице, стиже се лако аутобусом из Волгограда, Саратова или Астрахања.


6. Национални парк „Рускеала”, Карелија

Legion Media

Карелија се често описује као „земља шума и језера”. Преко половине ове области покривено је шумом, а 40% заузимају језера, реке и мочваре. Овај невероватни рељеф чини Карелију популарном дестинацијом за авантуре на отвореном. Можда најлепше место у Карелији је парк „Рускеала”, познат по својим кристалним водопадима. Најближи град је Сотавала, до којег се стиже из Петрозаводска или Санкт Петербурга возом. Затим седите у локални аутобус са „Рускеалу”.


7. Елбрус, Кабардино-Балкарија

Legion Media

Планина Елбрус на Кавказу је заправо угашени вулкан. То је највиша планина у Русији, али можете уживати у невероватном пејзажу и ако се не попнете на врх. Осим тога, успон на врх је озбиљан подухват који захтева припрему и професионалног водича. Најближи велики градови су Наљчик и Минералније Води. Одатле локалним саобраћајем стижете до Терескола, најпопуларнијег туристичког насеља у овом крају.


8. Алтајске планине

Legion Media

Можда знате да се ове планине често пореде са Алпима због живописних пејзажа и пространих зелених ливада. Највиша тачка је врх Белуха, који је на Унесковом списку Светске баштине познат као део Златних Алтајских планина. Руси га зову Белуха, зато што је целе године покривен снегом. Најближи градови Алтајским планинама су Горно-Алтајск и Барнаул, а оба су добро повезана са другим дестинацијама.


Извор: Руска Реч


FB Коментари

О Аутору

Миодраг Рашић

Ја сам веб и графички дизајнер, аматерски музичар и Блогер ...

Остави Коментар

Total
0
Share